201 Diyeti Nedir ?

Kilo kontrolünü sağlayabilmek için bu yaz 201  Diyetini deneyebilirsiniz!

201 Diyeti ile sağlıklı beslenme planınızda günün 2 öğününü OPTIFAST® ile değiştirip, 0 rafine şeker tüketip ve her gün 1 saat dilediğiniz bir sporu tercih edebilirsiniz.

  • 2Her bir saşesi 53g olan OPTIFAST® ürünlerinin 1 saşesi 20g protein içerir ve 201 kcal’dir. OPTIFAST® ürünlerinin shake, puding ve tuzlu seçenek olarak çorba çeşitleri vardır.
  • 0Günlük beslenme planınızda, çayınızı veya kahvenizi şekersiz tercih edebilirsiniz ve pişireceğiniz güzel bir zeytinyağlı yemeğe şeker eklemeyebilirsiniz.
  • 1Günde 1 saat dilediğiniz bir sporu seçerek hayatınıza hareket katabilirsiniz! Yürüyüş, plates,yoga veya size kendinizi iyi hissettirecek ve hayat düzeninize göre günlük yapabileceğiniz 1 saatlik spor* tercih edebilirsiniz.

*Herhangi bir sağlık probleminiz varsa, spor yapmadan önce sağlık profesyonelinize danışın.

201 diyetiyle yaza kendinize en uygun şekilde hazırlanabilirsiniz. 


Benim 201 Diyetim:

OPTIFAST ile değiştirilecek 2 öğünden bir tanesini akşam bir diğerini öğlen seçebilirsiniz. Bu örnek sabah kahvaltısından vazgeçemeyenler için uygun olabilir. Akşam öğünlerinde OPTIFAST®’ın Domates veya Tavuklu çorbaları güzel bir seçim olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken geriye kalan 1 ana öğününüz veya ara öğünlerinizin de sağlıklı beslenme programına uygun seçilmesi olacaktır. Günde bir saat spor için ise evde online pilates videolarından faydalanabilirsiniz.

Eğer gündelik hayatınızda yoğun tempolu bir kişiyseniz kahvaltı ve öğlen öğünlerini OPTIFAST ile değiştirebilir, akşam yemeğinizi de sağlıklı bir öğün tercih ederek 3 ana öğünü tamamlayabilirsiniz. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği için Optifast Vanilya veya Çilek aromalı shake uygun olabilir ne dersiniz? Günde bir saat spor için ise mutlaka günlük hayatınıza katabileceğiniz bir egzersiz  olması önemli, örneğin her gün 1 saat güzel bir yürüyüşe ne dersiniz?